Klasa biologiczno-chemiczna

Opis oddziału
Profil kierowany jest do wszystkich, którzy zainteresowani są biologią, chemią i naukami medycznymi. Swą przyszłość wiążą z pracą w służbie zdrowia, laboratorium, pragną zostać lekarzami, lekarzami weterynarii, stomatologami, farmaceutami, ratownikami medycznymi, pielęgniarkami, kosmetologami, dietetykami etc. Z nami:
 • sprawdzisz swoje umiejętności biorąc udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy;
 • poeksperymentujesz w naszym laboratorium chemicznym poznając świat biologii i chemii;
 • zdobędziesz wiedzę o odnowie biologicznej;
 • spotkasz się z trenerem personalnym;
 • poznasz tajniki zdrowego żywienia;
 • wcielisz się w rolę mikrobiologa;
 • możesz pomagać innym uczestnicząc w Akcjach Honorowego Krwiodawstwa;
 • zdobędziesz wiedzę z dziedziny profilaktyki nowotworowej;
 • pragniesz sukcesu- osiągniesz go, przygotowując się do olimpiad i konkursów przedmiotowych;
 • poznasz florę i faunę ogrodów botanicznych w Polsce;
 • przygotujesz się do egzaminu sprawnościowego na uczelnie policyjne, wojskowe i straży miejskiej;
 • przez zabawę i naukę poznasz tajniki konstrukcji robotów;
 • tworzenie stron internetowych stanie się dziecinnie proste;
 • stworzysz dwu- i trójwymiarowe projekty architektoniczne;
 • spotkasz się z przyjaciółmi w szkolnej mydlarni;
 • spróbujesz swoich sił w pracowni odlewów gipsowych;
 • będziesz mógł realizować swoje własne pomysły.

Chemia

Rozszerzenie z chemii realizowane jest w klasie 2 i 3 po ukończeniu kursu podstawowego z elementami powtórzeniowymi z gimnazjum. Wynik egzaminu maturalnego z chemii ma istotne znaczenie dla ubiegających się o przyjęcie na uczelnie medyczne, przyrodnicze, techniczne i politechniczne. W ramach zajęć uczniowie zdobywają umiejętności złożone, które są sprawdzane na egzaminie maturalnym( rozumowania, argumentowania, wnioskowania, analizowania). Niezbędne są również umiejętności praktyczne, których uczniowie nabywają w laboratorium chemicznym. Nauczymy Was projektowania, wykonywania i dokumentowania przeprowadzonych eksperymentów. Uczniowie mogą doskonalić swoje kompetencje uczestnicząc w kursach przedmaturalnych z biologii i chemii.

Biologia

Rozszerzony program nauczania biologii realizowany jest w klasie II i III. Obejmuje zagadnienia teoretyczne i praktyczne, związane z planowaniem, przeprowadzaniem i analizowaniem wyników obserwacji i doświadczeń, wyciąganiem poprawnych wniosków oraz dostrzegania związków przyczynowo-skutkowych. Szczególny nacisk położony jest na przygotowanie uczniów do egzaminu maturalnego, zarówno w czasie zajęć lekcyjnych jak również w czasie specjalnie przygotowanego kursu. Dodatkowo uczniowie mają możliwość uczestniczenia w różnorodnych zajęciach pozalekcyjnych: Grupie Pierwszej Pomocy, kołach naukowych, zajęciach profilaktycznych dotyczących szeroko pojętych działań prozdrowotnych, wycieczkach i zajęciach terenowych oraz akcjach Honorowego Oddawania Krwi.

Język angielski

W trakcie trzech lat nauki uczniowie zapoznają się z podstawową terminologią medyczną w języku angielskim. W trakcie spotkań ze studentami z zagranicy rozwijają umiejętności komunikacyjne w języku angielskim oraz poznają zwyczaje i kulturę innych krajów europejskich. Uczestniczą w wycieczkach i wyjazdach zagranicznych w ramach programu "Erasmus+". Biorąc czynny udział w interaktywnych przedstawieniach międzynarodowej grupy teatralnej, poznają historię Zjednoczonego Królestwa.

Uwaga, doradztwo zawodowe!

U nas poszukasz swojego miejsca w świecie biznesu. Na warsztatach w biurze karier nauczysz się jak prowadzić rozmowy kwalifikacyjne i biznesowe w języku polskim, angielskim i niemieckim. Wysokiej klasy specjaliści doradzą Tobie, jak zaplanować swoją karierę i doskonalić umiejętności prezentowania siebie i występowania publicznego. Nauczysz się korzystać z języka obcego nie tylko w życiu codziennym, w podróży, ale także w pracy i biznesie. Jeśli jeszcze nie wiesz, jakie masz predyspozycje i co chcesz w życiu robić, przyjdź, pomożemy Ci podjąć decyzję!

Masz pytania? Napisz do nas!

Sebastian Kubski sebastian_kubski@op.pl

Lucyna Mikulska korchem@wp.pl

Wiśniewska Agnieszka awisniewska.aw@gmail.com

Marcin Maćkiewicz mackiewicz@licemxv.edu.pl