Akademia Zdrowia

hodowla LASIUS NIGER


hodowla LASIUS NIGER

Akcje profilaktyczne promujące zdrowy styl życia dla klas drugich liceum.

Licealiści uczestniczyli w lekcjach przygotowanych przez Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszyka w Bydgoszczy w ramach programu „Szkoła promująca zalecenia Europejskiego kodeksu walki z rakiem”.Na wykładach uczniowie dowiedzieli się jaki jest najczęstszy typ nowotworów występujący wśród mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego, na warsztatach uczyli się rozpoznawać guzy piersi i jąder.


Spotkanie z seksuologiem

21 lutego w sali kinowej gościliśmy po raz czwarty seksuologa i androloga dr Piotra Czynsza. Tematem wykładu była profilaktyka raka jądra. W tym roku na zajęcia zostały zaproszone również uczennice klas drugich LO. W profilaktyce zdrowotnej to właśnie kobiety pierwsze zauważają niepokojące objawy i wysyłają mężczyzn na badania...

Uczniowie zaangażowali się w dyskusję dotyczącą wpływu anabolików oraz substancji psychoaktywnych na młody organizm. Zajęcia uzmysłowiły wszystkim, jak ważna jest obserwacja własnego ciała i potrzeba badań samokontrolnych.

Dziękuję wszystkim uczestnikom i zapraszam do obejrzenia zdjęć w galerii – Marta Borowska

Dzień Profilaktyki Antynowotworowej. 

Dzień Zdrowego Żywienia

Dzień Zdrowego Żywienia.

Podczas zajęć uczniowie przy pomocy dietetyków z Bydgoskiej Szkoły Wyższej (mgr Sylwia Malak i współpracownicy) zapoznawali się z zasadami racjonalnego żywienia - poznali fakty i mity odnośnie zdrowego odżywiania, układali prawidłowo zbilansowane jadłospisy, obliczali wartość kaloryczną potraw.

Przy stanowisku pomiarowym badali zawartość tłuszczu, białka i wody w swoim ciele celem określenia swojego wieku biologicznego. Pani Sylwia udzielała również indywidualnych porad dotyczących zaleceń dietetycznych.

Po zajęciach z dietetyki uczniowie wypełnili test wiedzy o żywieniu sprawdzający stopień zrozumienia nowych wiadomości.


 


   aktualności: 5 (11 KB)    

Masz pytania? Napisz do nas!

Sebastian Kubski sebastian_kubski@op.pl

Lucyna Mikulska korchem@wp.pl

Wiśniewska Agnieszka awisniewska.aw@gmail.com

Marcin Maćkiewicz mackiewicz@licemxv.edu.pl